Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Tapu ve parsel sorgulama işlemlerinin akıllı telefonlardan hızlıca takip edileceği uygulama hizmete sunuldu. Uygulamayı cep telefonlarına indiren vatandaşlar, satın almak istedikleri bir parselin konumunu, tapu alanını, niteliğini ve pafta bilgilerini görebilecek..

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu ve parsel sorgulama işlemlerinin ....

MALİYE Bakanlığı’nın 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan konutta yeni düzenlemesi, büyükşehirlerde KDV oranını yüzde 18’e çıkardı.

Arsa birim metrekare değerine göre yüzde 1, yüzde 8 ve yüzde 18 olarak uygulanacak yeni KDV oranlarından 2013 öncesinde ruhsat alanlar etkilenmeyecek. Bu da, şu anda satışta olan ruhsatlı konutların yüzde 1 KDV ile satılmasını sağlıyor.

Devletin verdiği hizmet üzerinden aldığı maddi bedele harç diyoruz. Emlak ve gayrimenkul kapsamında kamu kuruluşlarından yapılan işlemlerde ise tapu harcı alınıyor. Peki tapu harcı nedir?

Tapu harcı, gayrimenkul alım – satım işlemleri sırasında vatandaştan tahsil edilen tapu hizmetlerinin bedeline deniyor. Tapu harcı yatırılmadığı takdirde tapu işlemleri gerçekleştirilemiyor.

1973 yılında kurulan RE/MAX, bugün dünyada en çok gayrimenkul satışı gerçekleştiren kurumudur. 97 Ülkede, yaklaşık 6.500 Civarı Franchise 0fisi ve 100.000'e yakın Gayrimenkul Danışmanı bulunmaktadır..

Ülkemizde Tek Şirketler Grubu tarafından kurulan RE/MAX Türkiye Genel Müdürlük, Türkiye ve KKTC'yi kapsamaktadır. RE/MAX Türkiye ofisi ve gayrimenkul danışmanı

Back to top